TümüHaberlerBlogNe Nedir?

Sünnet Organizasyonu için Hazırlıklar Tamamlandı

30 Ekim 2023

Afrika'nın kalbinde yer alan Çad'ın başkenti Ndjamena’da Safa Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan sünnet organizasyonuna Hedef Derneği olarak gönüllü sağlık ekibi ve gönüllülerimizle beraber biz de katılıyoruz.

Devamını Oku...

Senegal’de Kur’an-ı Kerim Dağıttık

16 Ekim 2023

Batı Afrika'nın okyanus kıyısındaki incisi Senegal’de derneğimizin gönüllüleri ve üyelerinin özverili çalışmalarıyla Kur'an-ı Kerim dağıtımını gerçekleştirdik.

Devamını Oku...
Hedef Derneği, Nijerya'da Kurban Dağıtımını Başarıyla Gerçekleştirdi!

Nijerya’ya Kurbanlarınızı Ulaştırdık

28 Eylül 2023

Nijerya'da adak, akika, şifa, şükür ve nafile gibi kurbanlar, yıl boyunca anında kesilip ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaktadır

Devamını Oku...
Fas depremi

Geçmiş Olsun Fas

12 Eylül 2023

Fas'ın gözde turistik şehri Marakeş, 8 Eylül gecesi derin bir felaketle karşıladı. Yerel saat itibariyle 23:10'da meydana gelen deprem, Marakeş'i salladı ve korku dolu anlar yaşattı. Şu ana kadar resmi...

Devamını Oku...

Malavi’de Sağlıklı Sünnet

29 Ağustos 2023

Afrika'da sağlıklı sünnet uygulamaları, çocukların sağlıklı büyümesine katkı sağlarken, Hedef Derneği'nin Malavi'deki destekleri bu süreci güçlendiriyor.

Devamını Oku...

Türkiye’den Sevgi Dolu Kalpler: Afrika’da Su Kuyuları

2 Ağustos 2023

Hedef Derneği olarak, Burkina Faso, Çad ve Mali gibi Afrika ülkelerinde susuzluğun pençesindeki insanlara umut olmak için su kuyuları açıyoruz. Türkiye'den gelen gönüllülerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz projelerle, birçok insanın yüzünü güldürüyoruz.

Devamını Oku...