blank

Hedef Derneği, Tanzanya’da Ramazan Ayında Yüzleri Güldürdü

blank
blank
blank

Hedef Derneği, Afrika kıtasının Tanzanya ülkesinde gerçekleştirdiği gıda yardımları ile ihtiyaç sahibi insanların Ramazan ayını daha rahat ve huzurlu geçirmelerine vesile oldu. Ecdet Derneği tarafından organize edilen yardım kampanyasına destek veren Hedef Derneği, bölgedeki gönüllülerle birlikte kurdukları iftar sofralarıyla çocukların ve yetişkinlerin yüzlerinde tebessüm oluşturdu.

 

Gıda Yardımlarıyla İhtiyaç Sahiplerine Umut Oldular

 

Tanzanya’da birçok insan, Ramazan ayında gıdaya ulaşma konusunda sıkıntı yaşıyordu. Hedef Derneği’nin gıda yardımları sayesinde bu sıkıntılar bir nebze olsun hafifledi. Yardımlar, ihtiyaç sahibi ailelere ve çocuklara ulaştırıldı. İftar ikramları sayesinde insanlar Ramazan ayını daha rahat geçirme imkanı buldu.

 

İftar Sofralarıyla Birlik ve Beraberlik Örneği Gösterildi

 

Hedef Derneği, sadece gıda yardımıyla yetinmedi. Aynı zamanda bölgedeki gönüllülerle birlikte iftar sofraları kurdu. Bu sofralarda bir araya gelen insanlar, Ramazan ayının ruhunu doyasıya yaşadılar. Çocukların yüzlerindeki tebessüm, Hedef Derneği’nin gönüllülerine büyük bir mutluluk yaşattı.

Hedef Derneği, Tanzanya’da gerçekleştirdiği bu anlamlı çalışmalarla yardımlaşma ve dayanışmanın önemini bir kez daha göstermiş oldu. İhtiyaç sahibi insanların minnet ve teşekkürleri, derneğin gönüllülerini daha da motive etti ve gelecekte de benzer çalışmalar yapma konusunda kararlılıklarını pekiştirdi.

 

Yorum yap